Projekt ,,Nowy Start III" jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 Oś priorytetowa, Rynek Pracy, Działanie 8.4 Rozwój kompetencji kadr i adaptacja do zmian, Poddziałanie 8.4.2 Adaptacja do zmian przez Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp z o.o. w partnerstwie z Agencją Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A.
Cel projektu:
Celem projektu jest poprawa zdolności adaptacyjnych do wymogów rynku pracy 265 osób zwolnionych, które utraciły pracę z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu (osoby te nie posiadają jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy, lub nie są jednocześnie osobami samozatrudnionymi) i/lub pracowników przewidzianych do zwolnienia i/lub zagrożonych zwolnieniem i/ lub osób odchodzących z rolnictwa zamieszkujących w rozumieniu KC i/lub pracujących na terenie woj. małopolskiego.
Uczestnicy Projektu:
Projekt skierowany jest do 265 osób w tym (159 kobiet i 106 mężczyzn) zamieszkujących w rozumieniu KC i/lub pracujących na terenie województwa małopolskiego. Między innymi są to:
Planowane efekty:
Wartość projektu: 5 197 681,80 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 4 418 029, 53 PLN
Dofinansowanie zadań z budżetu państwa: 519 332,27 zł
Oferowane formy wsparcia w ramach projektu ,,Nowy Start III"
Rekrutacja do projektu:
Nabory odbywają się w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku do wyczerpania miejsc w projekcie.
Formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami należy złożyć:
Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o. o.
32-600 Oświęcim
ul. Gospodarcza 24
tel: 33 844 73 44
fax: 33 844 73 45
Beneficjent prowadzi otwarty nabór ofert stażu od podmiotów przyjmujących na staż.
Listy rankingowe | Dotacje- dokumenty i nabory Biznes Planów | Wsparcie pomostowe |
Szkolenia- dokumenty |
UDOGODNIENIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Budynek, biuro projektu, sale, w których realizowane jest wsparcie oraz infrastruktura dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami, parking posiada miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc postojowych, blisko od głównego wejścia do budynku, w budynku jest winda i podjazd, odpowiednia szerokość drzwi, przystosowane jest WC, zapewniono miejsca odpoczynku, schody zaopatrzone są w balustrady/poręcze, na korytarzach nie ma wystających gablot, reklam, elementów, które mogłyby być przeszkodą, istnieje możliwość wstępu z psem asystującym. W budynku nie ma progów ograniczających wjechanie wózkiem inwalidzkim.
Rekrutacja: personel pomaga osobom z niepełnosprawnościami np. w wypełnieniu dokumentów, dokumenty promocyjno-informacyjne opracowane są w sposób prosty i łatwy. Na każdym etapie realizacji projektu personel służy pomocą, używa prostego języka.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłosić już w formularzu rekrutacyjnym, a także poinformować personel projektu o dodatkowych potrzebach,
umożliwiających im udział w projekcie: