Projekt „Strefa aktywizacji zawodowej III” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, Oś Priorytetowa 8, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa.
Okres realizacji projektu: 1.12.2020 r. – 30.11.2022 r.
Wartość projektu: 2 555 633,45 PLN
Wartość dofinansowania: 2 425 193,45 PLN
Cel projektu
Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz doprowadzenie do uzyskania i utrzymania zatrudnienia osób pozostających bez pracy (biernych zawodowo/ bezrobotnych) w wieku 30 lat i więcej, zamieszkujących powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.: osób powyżej 50 roku życia, długotrwale bezrobotnych, osób z niepełnosprawnościami, osób o niskich kwalifikacjach, kobiet, bezrobotnych mężczyzn w wieku 30-49 lat (nienależących do wyżej wymienionych grup).
Uczestnicy Projektu
Projekt skierowany jest do 200 osób pozostających bez zatrudnienia w wieku 30 lat i wiecej, które zamieszkują w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego obszar subregionu Małopolski Zachodniej tj. powiaty: chrzanowski, oświęcimski, olkuski, wadowicki.
Uczestnikami/-czkami projektu mogą zostać osoby bierne zawodowe lub bezrobotne powyżej 30 r.ż., które należą do co najmniej jednej z poniższych grup:
Formy wsparcia
W ramach projektu Uczestnik/-czka ma możliwość skorzystania ze wsparcia w postaci:
Rekrutacja
Nabory odbywają się w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku do wyczerpania miejsc w projekcie.
Formularze zgłoszeniowe wraz z niezbędnymi załącznikami można składać:
UDOGODNIENIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
Budynek, biuro projektu, sale, w których realizowane jest wsparcie oraz infrastruktura dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami, parking posiada miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc postojowych, blisko od głównego wejścia do budynku, w budynku jest winda i podjazd, odpowiednia szerokość drzwi, przystosowane jest WC, zapewniono miejsca odpoczynku, schody zaopatrzone są w balustrady/poręcze, na korytarzach nie ma wystających gablot, reklam, elementów, które mogłyby być przeszkodą, istnieje możliwość wstępu z psem asystującym. W budynku nie ma progów ograniczających wjechanie wózkiem inwalidzkim.
Rekrutacja: personel pomaga osobom z niepełnosprawnościami np. w wypełnieniu dokumentów, dokumenty promocyjno-informacyjne opracowane są w sposób prosty i łatwy. Na każdym etapie realizacji projektu personel służy pomocą, używa prostego języka.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłosić już w formularzu rekrutacyjnym, a także poinformować personel projektu o dodatkowych potrzebach,
umożliwiających im udział w projekcie: