Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami


UDOGODNIENIA DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Budynek, biuro projektu, sale, w których realizowane jest wsparcie oraz infrastruktura dostosowane są do osób z niepełnosprawnościami, parking posiada miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami zlokalizowane na skraju pozostałych miejsc postojowych, blisko od głównego wejścia do budynku, w budynku jest winda i podjazd, odpowiednia szerokość drzwi, przystosowane jest WC, zapewniono miejsca odpoczynku, schody zaopatrzone są w balustrady/poręcze, na korytarzach nie ma wystających gablot, reklam, elementów, które mogłyby być przeszkodą, istnieje możliwość wstępu z psem asystującym. W budynku nie ma progów ograniczających wjechanie wózkiem inwalidzkim.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłosić już w formularzu rekrutacyjnym, a także poinformować personel projektu o dodatkowych potrzebach,
umożliwiających im udział w projekcie.

Rekrutacja: personel pomaga osobom z niepełnosprawnościami np. w wypełnieniu dokumentów, dokumenty promocyjno-informacyjne opracowane są w sposób prosty i łatwy. Na każdym etapie realizacji projektu personel służy pomocą, używa prostego języka.

do góry