INFORMACJE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW W CZASIE KORONOWIRUSA

Co oznacza wprowadzenie stanu epidemii dla przedsiębiorców
Wprowadzenie stanu epidemii oznacza, że na terytorium Polski wystąpiła epidemia. Minister Zdrowia wprowadził obowiązki oraz ograniczenia, a w niektórych wypadkach zakazał działalności, które wiążą się z dużymi skupiskami ludzi. Sprawdź czy dotyczą one twojej firmy - kliknij. 

 WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Odroczenie/zawieszenie terminu płatności składek ZUS
ZUS wprowadza uproszczone wnioski o odroczenie terminu płatności składek/zawieszenie spłaty umowy o rozłożenie zadłużenia na raty/ zawieszenie spłaty umowy o odroczeniu terminu płatności składek na 3 miesiące. W związku z opinią Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zgodnie z którą odroczenie o 3 miesiące składek oraz zawieszenie na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS, nie stanowi pomocy publicznej, ZUS udostępnia uproszczony wniosek dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z takiej formy wsparcia. Uproszczony wniosek  jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców – niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości. Szczegółowe informacje i wniosek- kliknij.

Umorzenie zaległości podatkowej
Masz problem ze spłatą zaległego podatku, odsetek za zwłokę lub zapłatą opłaty prolongacyjnej? Złóż wniosek o umorzenie całości lub części zaległości podatkowej i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić – kliknij.

Odroczenie terminu zapłaty należności podatkowych
Nie możesz zapłacić w terminie podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od niezapłaconych w terminie zaliczek na podatek? Złóż wniosek o odroczenie terminu płatności i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić - kliknij.

Rozłożenie na raty należności podatkowych
Nie jesteś w stanie zapłacić jednorazowo całego podatku, zaległości podatkowych lub odsetek od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek? Złóż wniosek o rozłożenie tych należności na raty i sprawdź czy urząd przyzna ci taką pomoc. Zobacz, jak to zrobić - kliknij.

Informacje dla przedsiębiorców działających w branży transportowej i logistycznej - kliknij.

Informacje dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej - kliknij.

Informacje dla przedsiębiorców działających w branży handlowej - kliknij.

Ważne kontakty

  • 22 560 16 00 - specjalna linia telefoniczna ZUS: jeśli szukasz informacji o dodatkowym zasiłku opiekuńczym
  • 800 190 590 - całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia: jeśli nie wiesz jak postępować w sytuacji podejrzenia zarażenia koronawirusem